• Szukaj
  • Strategiczne gry karciane

Gry strategiczne to rozgrywki jedno- lub wieloosobowe, w których wygrana zależy w dużej mierze od strategii, planowania i wiedzy. Najczęściej rozgrywają się one na planszy podzielonej na sześciokątne pola, na których rozmieszczone są żetony reprezentujące siły poszczególnych graczy. Gry tego typu przeważnie przedstawiają historyczną bitwę. Gra składa się z tur, które przedstawiają taką samą jednostkę czasu. Każda z nich jest podzielona na fazy. Jeżeli szukasz wciągających gier karcianych strategicznych, znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Do wyboru masz tutaj między innymi karciane wojny oraz gry karciane bitewne.

Najciekawsze gry karciane strategiczne

Jakie są godne polecenia gry karciane wojenne z naszego asortymentu? Jedną z nich jest “Catan: Pojedynek”. Gra rozpoczyna się od wyboru scenariusza, skompletowania niezbędnych talii i rozłożenia układu początkowego. Każdy z zawodników dysponuje 2 osadami, 1 drogą i 6 terenami. Pierwszy krok to rzut kośćmi. Kość produkcji przedstawia tereny, które produkują dobra w danej torze. Wynik na kości wydarzeń prezentuje natomiast, co wydarzyło się na wyspie. Kolejnym etapem jest faza akcji. Wtedy to gracz ma możliwość zabrania kart ze swojej ręki. Najpopularniejszymi są Budynki oraz Akcje. W celu wzniesienia budynku niezbędne jest opłacenie kosza i umieszczenie go w swoim księstwie. Karty akcji prezentują natomiast działania, które mogą zostać podjęte przez poszczególnych osadników.

Bestsellerowe gry karciane wojenne

Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego cieszy się gra karciana bitewna “Cywilizacja. Poprzez wieki”. To gra dla 2 do 4 graczy, która odwołuje się do kultowej gry komputerowej “Sid Meier’s Civilization”. Przypadnie do gustu zarówno miłośnikom tego tytułu, jak i wszystkim zwolennikom gier strategicznych. Prowadzone przez graczy cywilizacje mogą między innymi budować jednostki wojskowe, wynajdować nowe technologie, napadać na innych graczy, zawierać pakty handlowe i dyplomatyczne, budować budynki miejskie, zmieniać ustrój polityczny państwa, wysyłać armię do podboju odległych kolonii czy dbać o poziom szczęścia obywateli. Gra rozgrywa się w okresie od antyku, do współczesności. Tym, co ją wyróżnia, jest między innymi prosta, przejrzysta mechanika. Dzięki temu opanowanie jej zasad zajmuje zaledwie kilka chwil.

  • Co mówią o nas klienci