• Rodzinne gry karciane

Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie rodzinnym? Zamiast oglądać telewizję lub grać na komputerze, kupcie jedną z gier karcianych rodzinnych z naszego sklepu internetowego! To doskonały sposób na zacieśnienie więzi oraz bliższe poznanie siebie nawzajem - często od nieco innej strony.

Dixit - kultowa gra karciana dla rodziny

Jedną z najpopularniejszych na świecie gier karcianych dla rodziny jest “Dixit”. Na czym polega? Na początku każdy z graczy otrzymuje 6 kart przedstawiających różnego rodzaju ilustracje, pionek oraz żetony do głosowania. W każdej rundzie jeden z uczestników zostaje tak zwanym bajarzem. Wybiera on jedną ze swoich kart, kładzie ją na stole ilustracją do dołu i dopowiada do niej skojarzenie. Może to być zarówno słowo, jak i cytat czy fragment piosenki. Pozostali gracze wybierają spośród swoich kart tę, która najlepiej pasuje ich zdaniem do słowa wypowiedzianego przez bajarza i kładą ją na stole. Bajarz tasuje karty i kolejno odkrywa je na stole. Pozostali gracze obstawiają w myślach, która z nich mogła do niego należeć. Przy pomocy żetonów przystępują do głosowania. Gdy wszyscy uczestnicy zagłosują, bajarz odkrywa żetony i przypisuje je do poszczególnych kart. Na tej podstawie przyznawane są punkty dla poszczególnych graczy. “Dixit” jest grą przeznaczoną dla 3 do 6 uczestników w wieku od 8 lat.

Wciągające gry karciane dla całej rodziny

Jakie inne gry karciane dla całej rodziny można znaleźć w naszym sklepie internetowym? Bardzo dużą popularnością cieszy się “Wszystko albo nic”. To kooperacyjna, rodzinna gra karciana, która polega na wykładaniu na stół kart akcji o określonych kolorach i wartościach spełniających warunki opisane na poszczególnych kartach zadań. Gwarancją zwycięstwa jest wykonanie ich wszystkich. Podczas rozgrywki obowiązuje zakaz komunikowania się uczestników ze sobą, co dodatkowo utrudnia grę. Miłośnikom kulinariów do gustu przypadnie z pewnością gra karciana familijna “Food Truck”. Jej zawodnicy wcielają się w role właścicieli budek z jedzeniem. Muszą oni zdecydować, jakiego rodzaju smakołyki będą sprzedawać w swoim food trucku. Ich zadaniem jest zdobycie największej ilości zamówień. Każda z wymienionych powyżej gier doskonale nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To świetny pomysł na prezent, na przykład na urodziny, Mikołajki czy Dzień Dziecka. Niezapomniane emocje gwarantowane!

  • Co mówią o nas klienci