• Familijne gry planszowe - dla całej rodziny

Intuicyjne gry planszowe rodzinne

Najczęściej wymienianym tytułem w przedstawionej kategorii rozgrywek jest Monopol. Gry planszowe dla rodziny to jednak znacznie więcej pozycji, także spoza sfery zarządzania finansami i zasobami nieruchomości. Takie opcje rywalizacji są możliwe w planszówkach historycznych oraz opartych na popularnych legendach. Chodzi o gry rodzinne planszowe: „Carcassonne”, serię „Catan”, a także „Cluedo”. To nie wszystko, ponieważ dla najchętniej kupowanych tytułów można liczyć na nowe edycje. Spora sprawność słowno-matematyczna przyda się z kolei przy grze „Gimatriks Deluxe”. Jej zasady są proste, ale wykonanie zadania już dużo trudniejsze. Każdej literze w alfabecie jest przyporządkowana wartość liczbowa. Chodzi o to, aby ułożyć wyraz dający możliwie największą ilość punktów. Do tego trzeba zmieścić się w czasie odmierzanym klepsydrą.

Przejrzyste zasady gier planszowych rodzinnych

Niewątpliwym wyróżnikiem prezentowanych opcji są czytelne reguły gry – zrozumiałe dla wszystkich stron danej rywalizacji. Zarówno dorośli, jak i dzieci bez problemu wychwycą najważniejsze zasady, którymi będą kierować się podczas luźnego współzawodnictwa. Ciekawe gry planszowe rodzinne wymagają też wcielenia się w rolę pozytywnych albo negatywnych postaci. Oczywiście ostatecznym celem jest schwytanie drugiego z uczestników lub wykonanie przydzielonego zadania. W rozgrywce „Gangsterzy i policjanci” pierwsi muszą przeprowadzić wyznaczoną akcję przestępczą. Drudzy zaś powinni w porę zapobiec takiej realizacji i znaleźć wszystkich poszukiwanych listami gończymi. Gry planszowe dla całej rodziny łączą pokolenia, co pokazuje powszechnie znane “Bingo” z dołączonymi piłeczkami. Dzięki tym zestawom można zabawić się w symulację popularnej rozgrywki liczbowej.

Gry planszowe rodzinne bez limitu uczestników

Charakterystyka produktu, którym są planszówki familijne, wymaga zaangażowania więcej niż tylko jednego gracza. Już sama nazwa wskazuje, że uczestnikami powinno być przynajmniej dwóch członków rodziny. Jednak także spotkanie większej grupy osób może stać się wciągającą zabawą. Fajne gry planszowe rodzinne są w stanie włączyć do bezpośredniej rywalizacji nawet 5 graczy, bez obawy o przesadne skomplikowanie zasad czy utratę kontroli nad aktualnymi wynikami. Gry planszowe familijne mogą być ciekawym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego. Tym bardziej że w rozrywce dla całej rodziny nie obowiązuje także limit wiekowy. Udowadniają to: „Zooloretto”, „Słowo daję” oraz „Welcome to...Halloween, Świąteczne światełka”.

  • Co mówią o nas klienci