• Szukaj
  • Gry planszowe logiczne - dla dzieci i dorosłych

Angażujące gry planszowe logiczne

Poprawne ułożenie pasujących elementów, wyjście z labiryntu, rozwikłanie szyfru do skarbca lub próba przewidzenia ruchu przeciwnika to najczęstsze motywy, które zawierają gry planszowe logiczne. Jednak w grupie tych wersji można znaleźć także mniej typowe planszówki. Wystarczy wspomnieć o tytułach „Quantik” czy „Squardo”. Choć w pierwszym kontakcie układanki nie różnią się istotnie zasadami gry, wyróżniają je naturalne materiały. To właśnie z nich są wykonane klocki lub piony barwione ekologiczną farbą. Zaprezentowane pozycje przez wielu pasjonatów zostają uznane za najlepsze gry logiczne planszowe. Do tego, zdecydowanie trudniej uszkodzić drewno niż dość delikatny papier. Podobnie mniejsze staje się ryzyko zgubienia pojedynczego elementu zestawu.

Wersje podróżne gier planszowych logicznych

Producenci popularnych planszówek w tej kategorii rywalizacji proponują też miniaturowe warianty tytułów. Są one idealne podczas podróży, gdy zabawa smartfonem albo spoglądanie w okno stają się nużące. Dodatkowo w gry planszowe logiczne dla dzieci można grać rzecz jasna pojedynczo. Taka opcja bywa równie atrakcyjna dla dorosłych, co udowadniają „Quarto Mini” oraz „Tangram”. Ich plansze bez problemu zmieszczą się na wysuwanym blacie w pociągu czy autobusie. Pierwsza z wymienionych gier oferuje nieco bardziej rozbudowaną formułę zabawy w kółko i krzyżyk. Z kolei druga polega na umiejętnym dopasowywaniu wzorów wybranych klocków. Obie uczą myślenia przestrzennego, więc mogą być doskonałą rozrywką dla zawodowych projektantów czy architektów.

Gry planszowe logiczne na spostrzegawczość

Wbrew pozorom, rozwój umiejętności skojarzeniowych oraz dedukcyjnych przydaje się niezależnie od wieku. Gry planszowe logiczne dla dorosłych są zatem idealną formą zabawy w przypadku kłopotów z percepcją czy koncentracją. Ćwiczą jednocześnie pamięć wzrokową, która przydaje się w codziennych sytuacjach życiowych. Wyostrzonej spostrzegawczości będą wymagać na przykład „Fuzja” i „Cztery do wygranej”. Wstępnie wymieniona polega na dojściu do ułożonych w jednym rzędzie żetonów, jednak ze względu na rozmiar planszy oraz limit czasowy nie jest to takie proste. Z kolei „Cztery do wygranej” prowadzą uczestników rywalizacji przez kombinację wymieszanych kostek, z których trzeba ułożyć określoną linię. Którą wybierasz?

  • Co mówią o nas klienci