• Popularne gry planszowe z kostką i pionkami

Sprawdzone gry planszowe z kostką i pionkami

Atrakcyjność niektórych rozgrywek na planszy wynika także z losowości przydzielonych ruchów czy zadań. W ten sposób można zmienić dotychczasowy rezultat, osiągając przewagę punktową nad pozostałymi uczestnikami. Gry planszowe z kostką nie są do końca sprawiedliwe, gdyż wypadkową sukcesu w rozgrywce jest często ślepy los. Wiedza, dobry plan czy umiejętność przewidywania wyborów rywali nie gwarantują zwycięstwa. W tych planszówkach niezbędna jest odrobina szczęścia, co zachęca do sprawdzenia się we wspólnej zabawie. Taka gra planszowa to często kolorowa kostka, jak w tytułach: „Czego chcesz?”, „Duże sumy” czy „Rzuć hasło”. Element służy łatwiejszemu rozpoznaniu wyniku bądź przydzieleniu kostki danemu graczowi.

Bogata tematyka gier planszowych z kostką i pionkami

Zaprezentowana kategoria rywalizacji planszowej to nie tylko popularne tory czy kręte labirynty. Gry planszowe z pionkami i kostką oferują znacznie więcej możliwości, w tym: kreatywne tworzenie rozdziałów opowieści, szybkie potyczki słowne, a nawet walkę z bezprawiem na Dzikim Zachodzie. Ostatnia z przywołanych treści jest widoczna w grze „Bang!”, gdzie o sukcesie lub porażce z przeciwnikiem decyduje właśnie rzut kostką. Zdarza się, że taki sam ruch wpływa na pytanie zadawane rywalowi w danym quizie. Widać więc, że zastosowanie elementu wychodzi poza najprostsze przemieszczanie pionków po planszy. Bywa, że kostka jest główną częścią rozgrywki, wpływającą na wylosowane zadania.

Gry planszowe z kostką, czyli wyznaczanie ruchu rzutem

Najczęstszym zastosowaniem akcesoriów uzupełniających jest określanie liczby pól, które należy przejść w pojedynczym ruchu. Jednak „Bazgroll” to dość popularna gra planszowa z kostką i pionkami, odchodząca nieco od tego schematu. W tym przypadku gracze sami rysują symbole na kostce, rzucając nią w kolejnych ruchach. Punkty zdobywa ten, kto szybciej wpadnie na prawidłową odpowiedź sugerowaną takimi oznaczeniami. Oczywiście powierzchnia elementu jest łatwa w czyszczeniu, więc rozgrywkę można powtarzać dowolną ilość razy. Wystarczy tylko używać suchościeralnych pisaków dołączonych do zestawu z grą.

  • Co mówią o nas klienci