• Gry karciane kooperacyjne, zespołowe

W grach karcianych kooperacyjnych nie wystarczy, że sam zdobędziesz punkty. Tego typu rozgrywki oparte są bowiem na współpracy całego zespołu. Dzięki temu odkryjesz i wyjaśnisz wiele zagadek, o których istnieniu prawdopodobnie nawet nie miałeś pojęcia! Takie gry karciane wieloosobowe pozwalają na wprowadzanie do fabuły całkiem nieoczekiwanych zwrotów i wątków, ponieważ angażują wiele osób o różnych punktach widzenia. Część gier inspirowana jest popularnymi opowieściami, jak na przykład gry na podstawie historii o Harrym Potterze. Niezależnie od tego, jaki jest motyw przewodni, a zwykle są to niesamowite i wciągające, bardzo tajemnicze historie, Waszym zadaniem jako zespołu jest odnalezienie rozwiązania zagadki i przedstawienie kryjącej się za nią opowieści. Wgrach karcianych wieloosobowych za każdym razem zarówno samo rozwiązanie, jak i prowadząca do niego historia mogą być różnorodne.

Gdzie jest Pan Dyrektor?

Naturalnie nie chodzi o dyrektora zespołu graczy. Jedna z bardzo popularnych gier kooperacyjnych opiera się na poszukiwaniu zaginionego, naturalnie w tajemniczych okolicznościach, dyrektora cyrku. Jego duch ma nakierować poszukiwaczy na trop zagadki. Kto wcieli się w ducha? To od konkretnego zespołu zależy, czy zostanie wyłoniona drogą klasycznej wyliczanki, ciągnięcia zapałek czy może w inny sposób. Gry karciane kooperacyjne zdecydowanie wymagają współpracy, dlatego bardzo dobrze nadają się na wszelkiego rodzaju spotkania integracyjne. Paradoksalnie ta lekka forma rozrywki pozwala na przykład wychwycić przełożonym kluczowe cechy poszczególnych podwładnych i często znacznie lepiej zorganizować później ich pracę.

Zostań śledczym

Z oczywistych przyczyn zagadki kryminalne to jedne z najczęstszych motywów gier karcianych zespołowych. Nie trzeba od razu być profesjonalnym śledczym, który trenuje swoje umiejętności za pomocą tego typu rozrywki. Rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych spraw pomaga trenować analityczny potencjał umysłu, dostarcza wielu wrażeń, a przy użyciu kart - jest też bezpieczne. Gry karciane kooperacyjne rozwijają przede wszystkim umiejętność pracy w zespole, a także wiele innych, istotnych w życiu codziennym oraz zawodowym kompetencji. Jednocześnie są wspaniałą rozrywką dla osób w różnym wieku. Od wielbicieli Harry'ego Pottera, po fanów mrocznych, nawet najbardziej mrożących krew w żyłach historii. A może lepiej pograć w nieco neutralną grę opartą o interpretację snów? Wieloosobowych gier karcianych w naszym asortymencie jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Co mówią o nas klienci