• Szukaj
  • Klasyczne gry planszowe - stare, a wciąż popularne

Ponadczasowe gry planszowe klasyczne

Proste, a przez to nużące zasady, intuicyjne ruchy pionkiem czy brak głębszej fabuły to najczęstsze zarzuty w stosunku do: chińczyka, warcabów czy bierek. Jednak wysuwa je wyłącznie ten, kto nigdy nie poznał reguł wymienionych typów rywalizacji. Klasyczne gry planszowe mogą wciągnąć uczestnika na wiele godzin, często bardziej niż pozycje z rozbudowanym scenariuszem. Z uwagi na format planszy i mniejszą ilość akcesoriów takie propozycje są powszechnie dostępne w wersjach miniaturowych. Idealnie sprawdzają się podczas długich podróży transportem publicznym albo przy mocno ograniczonej pojemności bagażu.

Nauka strategii w grach planszowych klasycznych

Prostota formy przy licznych możliwościach poruszania się po szachownicy wpływają na popularność tej gry o wielowiekowych tradycjach. Tu nawet najmniejszy błąd może zakończyć rozgrywkę ostateczną przegraną faworyta. Jednak równie złożone bywają domino czy „Trylma”. O ile pierwsze jest dość dobrze znane sympatykom układanek, drugi z tytułów także proponuje ciekawą, angażującą zabawę. Takie gry planszowe klasyczne są dostępne w minimalistycznych wersjach podręcznych. Odnosząc się do zasad, chodzi o wyprzedzenie przeciwników poprzez przesunięcie lub przeskoczenie ich pionków. Gry planszowe klasyki to też mniej znane tytuły, takie jak: „5 Kamieni - Five Stones”, „Bączek na sznurku - Whipping Top” czy „Tabas”.

Gry planszowe klasyczne łączą pokolenia

Miłe spędzanie wspólnego czasu z rodziną można wzbogacić o element rozgrywki planszowej. Przewagą przedstawionej kategorii jest szansa uczestnictwa osób w różnym wieku. Niestety, współczesne planszówki nie zawsze są zrozumiałe i atrakcyjne dla dorosłych. Z kolei pewne klasyki do momentu poznania reguł mogą wydawać się nudne młodszym graczom. Istnieją jednak pozycje zadowalające obie strony tej zabawy, przez co można wypracować wspólny kompromis. Gry planszowe stare są sentymentalnym powrotem do lat 80. czy 90. dla przedstawicieli pokolenia w średnim wieku. Obecnie z jeszcze większym zacięciem ponownie oddają się takiej rozrywce, często już z własnymi dziećmi.

  • Co mówią o nas klienci