• Szukaj
  • Imprezowe gry planszowe - świetne do gry ze znajomymi

Humorystyczne gry planszowe imprezowe

Nawet najbardziej zaawansowana technologia czy rozrywka multimedialna potrafią się znudzić. Tym bardziej że wiele aplikacji wymaga minimalnego zaangażowania użytkownika. Sposobem na pobudzenie aktywności i wprowadzenie nowej energii są na przykład imprezowe gry planszowe dla przyjaciół lub znajomych. Takie formy rywalizacji polegają w większości na: rozpoznaniu zamiarów przeciwnika, odgadnięciu preferencji partnera czy po prostu zdobyciu największej liczby punktów. Zabawne gry planszowe dostarczające mnóstwo frajdy to: Kochaj i graj”, „Wiem wszystko” oraz „Ego Family”. Zaskakujące pytania, zadania manualne i wcielanie się w nietypowe role mogą okazać się dużym wyzwaniem. Planszówki imprezowe to także tytuły gier do zabawy w gronie rodziny. Idealne na święta jako wypełnienie całego dnia spędzonego w otoczeniu najbliższych.

Ponadczasowa klasyka gier planszowych imprezowych

Renesans popularności tradycyjnych form spędzania wolnego czasu obejmuje także gry planszowe imprezowe. W tej grupie tytułów można znaleźć ponadczasowe bierki, którymi rywalizowali nasi rodzice i dziadkowie. W uproszczeniu chodzi o wstępne wymieszanie elementów, a następnie wyciągnięcie jednego z nich bez poruszania pozostałych. Wymaga to dużych umiejętności manualnych oraz czasem opanowania zbędnych emocji. Gry planszowe na imprezę w takiej kategorii zawierają znany „Twister”. Wymusza on stawianie kroków z użyciem rąk i nóg, co w efekcie prowadzi do śmiesznych akrobacji ciała. Niezależnie od kolejnego ruchu liczy się utrzymanie w pełni stabilnej pozycji oraz równowagi w poziomie. Zbliżone zasady rywalizacji ma także „Wygibajtus”. Inną, równie ciekawą pozycją są „Darty”, czyli bezpieczne rzutki do tarczy.

Gry planszowe imprezowe z uśmiechem i dystansem

Podstawą do zaangażowania oraz przyjemności uczestnictwa w tego typu rywalizacji są dystans do siebie i dobry humor. Wtedy nawet najbardziej nietypowe pytania czy wyzwania zachęcą do sprostania takim zasadom. Fajne gry planszowe towarzyskie to chociażby „Colt Express” oraz „Na językach”. Pierwsza z przywołanych pozycji umożliwia wcielenie się w postacie bandytów czyhających na łup przewożony pociągiem. Niestety na drodze do sukcesu stoi też dzielny szeryf zabezpieczający majątek, czyli Samuel Ford. „Na językach” reprezentuje zaś gry planszowe ze znajomymi, w których uczestnikami są głównie dzieci. Kolorowy świat kameleonów oraz owadów to także próby skutecznego zaspokojenia ciągłego głodu. Najmłodsi poznają wtedy zasady rządzące światem dzikiej przyrody.

  • Co mówią o nas klienci