• Tradycyjne puzzle dla dorosłych - ciekawe i zajmujące

Puzzle zostały po raz pierwszy wynalezione w 1763 roku przez angielskiego nauczyciela Johna Spilsbury’ego. Początkowo miały służyć jedynie jako pomoc naukowa na lekcjach geografii. Spilsbury naklejał druki map na cienkie, mahoniowe deski, które następnie rozcinał wzdłuż granic państw. Z początku takie układanki przyjęły się w angielskich szkołach jako pomoce do prowadzenia zajęć, z czasem powstawały nowe wersje do nauki innych przedmiotów. Dopiero po dłuższym czasie rozprzestrzeniły się po Europie, przybierając formę bliską współcześnie, służąc również celom rozrywkowym. Początkowo były to jedynie puzzle dla dorosłych, jednak z czasem zaczęto sporządzać coraz to nowsze wersje układanek, również dla młodszych odbiorców.

Ciekawe puzzle dla dorosłych to nie tylko dużo frajdy podczas składania, ale również parę mocnych zalet, takich jak mobilizowanie do działania zarówno prawej, jak i lewej półkuli mózgu, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, ćwiczenie pamięci i koncentracji, wyciszenie i ukojenie nerwów, ćwiczenie precyzji i organizacji, rozbudzanie kreatywności podczas układania w myślach elementów w całość obrazu, poprawa zdolności matematycznych oraz rozwijanie zdolności manualnych palców, co sprzyja w szczególności osobom w podeszłym wieku, stanowiąc dla nich doskonałą formę ćwiczeń. Dodatkowym atutem puzzli tradycyjnych dla dorosłych jest fakt, że złożony już obraz można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie, aby stanowił przepiękny element wystroju wnętrza. Oprócz tego, stale rosnąca popularność puzzli i powrót mody na ich układanie wpłynęły na powstanie nowych rodzajów, takich jak trójwymiarowe modele, makiety znanych budowli czy zabytków, a także puzzle kuliste do składania obiektów o kształcie kuli, jak globusy czy planety. Powstały również puzzle panoramiczne w formie wydłużonego prostokąta.

Układanki puzzle dla dorosłych w naszym sklepie

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór układanek puzzli dla dorosłych od renomowanych producentów, takich jak Schmidt, Trefl, Ravensburger, Falcon, Jumbo, Gibsons i Educa. Wśród nich znajduje się bogaty wybór motywów puzzli dla dorosłych 1000 elementów, jak chociażby obrazy, ilustracje z komiksów, obrazy fantasy, zdjęcia zwierząt, roślin, krajobrazy, budynki i zabytki, portrety, panoramy miast oraz martwa natura. Dużym powodzeniem cieszą się również puzzle dla dorosłych 2000 elementów o podobnych motywach przewodnich. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z obszerną ofertą puzzli z dużą ilością elementów, wśród których każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie.

  • Co mówią o nas klienci