• Szukaj
  • Akcesoria oraz elementy do gier planszowych

Pojedyncze akcesoria do gier planszowych

Regularne korzystanie z już zakupionych tytułów planszówek może wiązać się z ryzykiem zgubienia małych elementów. Najczęściej giną: kostki, pionki, karty czy niewielkie bloczki. O ile próba znalezienia takich części zestawu w domu jest prostsza, to w podróży czy na biwaku szanse są już znikome. Na szczęście akcesoria do gier planszowych są powszechnie dostępne w naszym sklepie i pasują do danej wersji tytułu. W grupie tych drobiazgów znajdują się także rekwizyty do gry w ruletkę. Począwszy od profesjonalnej maty, poprzez żetony, aż po przygotowane tabele do wyników. Podczas rywalizacji w „Bingo” przyda się zaś magnetyczna rączka do zbierania monet. Akcesoria do planszówek są nieodzownym dodatkiem każdej gry.

Kamienie do GO 16 mm (HG - 729007)
Kamienie do GO 16 mm (HG - 729007)
Promocja
Produkt niedostępny

Szeroka dostępność akcesoriów do gier planszowych

Podstawowe elementy o prostej, jednolitej konstrukcji można zastąpić własnymi pomysłami - akcesoriami wykonanymi ręcznie bez większego trudu czy zaangażowania w pracę. Istnieją jednak charakterystyczne części, które ciężko uznać za łatwe do własnoręcznego stworzenia. Dlatego elementy do gier planszowych są ściśle powiązane z wybranymi pozycjami. W razie potrzeby pozwalają też poszerzyć grono uczestników danej rozgrywki. Powyższymi akcesoriami mogą być na przykład: akrylowe kości wielościenne, specjalne patyczki do liczenia Mah-Jong czy obrotowa podstawa do dużych plansz. Forma samodzielnego wykonania takich części zestawu byłaby dość skomplikowana w realizacji.

Akcesoria do gier planszowych – pionki, kostki, bloczki

Niezbędne drobiazgi dla gracza, które są łatwo dostępne w sprzedaży, to między innymi: kostki, pionki, bloczki zastępcze, piłeczki, dzwonki czy klepsydry. Taki zakup może być zasadny, gdy dana część uległa przypadkowemu uszkodzeniu. Oderwany element lub dziura, przez którą wysypuje się piasek, będą przyczynami tych poszukiwań. Konkretne gry planszowe mają własne akcesoria, które ciężko zastąpić częścią od innego tytułu. W tym miejscu wystarczy wymienić: insert do gry „Karczma pod Pękatym Kuflem”, rozszerzenie do treści „Jeszcze raz!” albo pudełko rozdaniowe do brydża. Widać zatem, że w niektórych przypadkach dedykowane elementy planszówek są niezastąpione.

  • Co mówią o nas klienci